Osveta Cicipasu za Madrid: Nadal prvi finalista u "vječnom gradu"

1755 pregleda 0 komentar(a)
Rafael Nadal
Ažurirano: 18.05.2019. 18:00h

Rafael Nadal je prvi finalista Mastersa u Rimu.

Španski teniser, koji brani titulu, u polufinalu je eliminisao Stefanosa Cicipasa sa 6:3, 6:4, i u finalu će pokušati da se domogne 81. titule u karijeru.

Španac se time osvetio Grku za poraz u polufinalu Madrida prošle nedjelje.

Nadalu je ovo prvo finale na šljaci u 2019. godini, ukupno 50. finale na turnirima masters serije (do sada ima 33 trofeja).

Špancu je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk, u drugom gemu, a onda je nakon svog servisa poveo 3:0, što je i odlučilo prvi set. Cicipas u trećem gemu nije iskoristio dvije brejk šanse.

I u drugom setu je jedan brejk bio presudan, ponovo ga je osvojio Nadal, nakon što je iskoristio treću brejk priliku...

Nadal će u nedjelju u finalu igrati sa boljim iz drugog polufinala u kojem se sastaju Novak Đoković i Argentincac Dijego Švarcman.

Nadal je rekorder u Rimu sa osam titula, iza njega slijedi Novak Đoković sa četiri trofeja...

Španac nikada u karijeri nije izgubio polufinale u Rimu (svih 11 pobjeda) dok u finalu ima skor 8-2.

Masters u Rimu se igra za nagradni fond od 5.207.405 eura.