Nadal pobjedom nad umornim Đokovićem poslao poruku pred Rolan Garos

Nadal osvojio 34. Masters u karijeri
11063 pregleda 155 komentar(a)
Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.05.2019. 16:19h

Pratite live blog finala Mastersa u Rimu, između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala

1
:
2
Novak Đoković
Rafael Nadal
0:6, 6:4, 1:6
Rafael Nadal je osvojio prvu titulu u 2019. godini.
Španac je pobijedio Novaka Đokovića u finalu Mastersa u Rimu - 2:1.
Prvi set je bio za istoriju, jer je Španac slavio bez izgubljenog gema.
Đoković, umoran od mečeva sa Švarcmanom i Del Potrom, ipak je smogao snage da izjednači, ali u trećem setu nije bilo dileme - ubjedljivih 6:1 za Nadala, koji je osvojio 34. pehar na Masters turnirima.
Đoković ima jedan manje.
Gotovo je - 6:1 za Nadala.
Nadal je na korak od titule - vodi 4:1, ima dva brejka prednosti. Đoković, ipak, ne može da prati odmornijeg rivala.
Đoković je spasao brejk loptu i smanjio na 2:1. Nadal servira...
Brejk Nadala na startu drugog seta. Mnogo toga je promašio Đoković, poklonio je Špancu ovaj gem.
Izgubio je prvi set sa nulom, spasao četiri brejk lopte u drugom, a iskoristio prvu set loptu za 1:1 - Novak Đoković je iznenadio Rafaela Nadala i uveo finale u treći set.
Đoković je izjednačio - 6:4.
Ponovo je Đoković spasavao brejk loptu, opet je servis bio dobar u važnim trenucima - 5:4.
Sjajan gem - Nadal je imao tri vezane brejk lopte, Đoković se nije predao, uspio je da ih spasi i da dođe do 4:3.
Nadal je lako odbranio svoj servis, nakon što je u prethodnom gemu spasao brejk loptu - 3:3.
Đoković igra bolje, ali je Španac dominantan i u drugom setu...
Đoković je priprijetio Nadalu, imao brejk loptu, ali se Španac izvukao - 2:2.
Srpski teniser je, zatim, ponovo bio siguran na servisu - 3:2.
Dobra borba na startu drugog seta - Đoković vodi 2:1.
Konačno - prvi gem Đokovića. Tri asa je imao srpski teniser u prvom gemu drugog seta.
Stiže mu i podrška sa tribina.
Ovo se nikada nije dogodilo u međusobnim duelima dva rivala i velika šampiona - jedan od njih dobio je set sa nulom!
Rafa Nadal je prvi set riješio sa 6:0.
Nakon iscrpljujućeg gema, Nadal je iskoristio šestu brejk loptu i vodi 5:0 u prvom setu.
Nadal već ima dva brejka prednosti - 3:0. Đoković bez ritma na početku, dva naporna meča ostavila su trag. Španac dominira i igrom i energijom...
Prvi gem - prvi brejk. Nadal vodi 1:0, jak tempo Španca od početka.
Đoković je imao dva teška meča u četvrtfinalu, protiv Argentinaca Del Potra i Švarcmana, dok je Nadal mnogo lakše stigao do finala, pobjedama nad Verdaskom i Cicipasom.
Novak Đoković i Rafael Nadal igraju finale Mastersa u Rimu.
To je njihov drugi duel u 2019. godini - sastali su se ove sezone u finalu Australijan opena, a Đoković slavio ubjedljivo - 3:0.
Ukupno - 54. izdanje najvećeg teniskog rivalstva u 21. vijeku.
Srpski teniser vodi 28-25 u pobjedama.
Pobjednik današnjeg duela preuzeće i prvo mjesto na vječnoj listi najuspješnijih igrača na Mastersima - obojica imaju po 33 trofeja.