Nadal je u finalu pobijedio Dominika Tima 3:1 u setovima

Pratite live blog finala Rolan Garosa između Rafaela Nadala i Dominika Tima.

Rafael Nadal
Dominik Tim
6:3, 5:7, 6:1, 6:1
Rafael Nadal je osvojio 12. Rolan Garos.
Španac je pobijedio Dominika Tima 3:1 (6:3, 7:5, 6:1, 6:1) za tri sata i jedan minut igre.
Nadal je dominirao, Tim, umoran od duela sa Novakom Đokovićem u polufinalu, igrao sjajno u prvoj polovini prvog seta, dobio drugi, ali nije imao snage i kvaliteta da se do kraja suprotstavi kralju šljake.
Nadal je treći i četvrti set dobio sa lakoćom, stigao do 94. pobjede u Parizu, gdje ima samo dva poraza u karijeri.
To je njegov 18. Grend slem trofej.
Gotovo je, Nadal vodi 5:1, ima dva brejka prednosti...
Nadal je imao 0:40, tri vezane brejk lopte i vjerovatno odlučen meč. Tim je izveo tri uzastopna dobra servisa, spasao, pa osvojio gem, 3:1 za Nadala.
Tim je imao dvije brejk lopte, Nadal se servisom izvukao iz problema, da bi sa dva izlaska na mrežu i efektnim volejima potvrdio prednost, 3:0.
Odmah brejk Nadala, 2:0. Da li je pobjednik odlučen?
Tim je imao brejk loptu na startu četvrtog seta, lako se izvukao Nadal, 1:0.
Od posljednjih 30 poena, Nadal je osvojio 23.
Rafa Nadal vodi 2:1, nakon briljantnog trećeg seta, koji je dobio 6:1.
Tim bez daha, Nadal moćan - bez izgubljenog poena na servisu, uz čak tri brejka.
Španac je sada na korak od 12. titule na Rolan Garosu.
U trećem setu Nadal nije izgubio poen na svoj servis - 5:1.
Konačno Tim, 1:4, dva brejka ima Nadal u trećem setu.
4:0 za Nadala, u poenima 16:1. Gem, a i dosadašnji tok meča, obilježio je blistavi štop volej Španca, nakon koga se loptima umalo nije vratilo u njegovo polje.
Dupli brejk za samo devet minuta, Nadal vodi 3:0. U tri gema trećeg seta Tim je osvojio samo jedan poen.
Bez izgubljenog poena Nadal je odbranio brejk, 2:0.
U cijelom drugom setu Nadal nije imao nijednu brejk loptu, a na startu trećeg tri vezane - Španac vodi 1:0.
Dominik Tim je izjednačio na 1:1.
U 12. gemu Austrijanac je došao do dvije vezane brejk lopte, iskoristio prvu za 7:5.
Tim je obezbijedio taj-brejk. Efektan bekhend viner, pa izlazak na mrežu, zatim as - sjajan gem za Austrijanca, 6:5.
Nadal je pod pritiskom odigrao bez greške - 5:5, bez izgubljenog poena.
Sa nulom je Tim dobio gem za 5:4, Nadal na testu, servira da ostane u setu
4:3 vodi Tim u drugom setu. Nema brejk lopti za sada, nema uzbuđenja...
Splasnuo je ritam iz prvog seta, pet gemova bez mnogo uzbuđenje i bez žestokih razmjena. Tim vodi 3:2.
Očekivao se nastavak Nadalove dominacije, ali je Tim nakon pauze između setova uhvatio vazduh - 2:1.
Dobar početak Tima u drugom setu, 1:0 na svoj servis.
Nadal vodi 1:0 u setovima. Tim je napravio brejk za 3:2, a nakon iscrpljujućeg sedmog gema, koji je trajao više od deset minuta, izgubio fokus i snagu - četiri gema zaredom dobio je Španac i riješio set 6:3.
Prethodni gem je izmorio Tima, lagan brejk za Nadala, koji servira za vođstvo u setovima.
Atomski tenis igraju Nadal i Tim. Nakon gema koji je trajao više od deset minuta, a u kome je Tim imao brejk loptu, Španac vodi 4:3.
Reakcija Nadala bila je munjevita - Španac je odmah vratio brejk, 3:3.
Kakav gem - Dominik Tim je na spektakularan način došao do brejka. Briljantni forhendi agresivnog Austrijanca - 3:2.
Žestoke razmjene u prva tri gema. U trećem gemu Nadal je imao 40:0, Tim briljantnim bekhendima i sjajnom defanzivom stigao do izjednačenja, ali je Španac prelomio za 2:1, asom baš kao i u na startu.
Tim je imao 15:30, ali je napravio grešku i omogućio Rafi da asom završi prvi gem.
Rafael Nadal i Dominik Tim sastaju se u finalu Rolan Garosa, drugu godinu zaredom.
Nadal brani titulu, želi 12. krunu u Parizu, Tim će pokušati da dođe do prvog Grend slema.
Španac je favorit, kao i uvijek na Rolan Garosu, ali i zbog toga što je imao više vremena da se spremi za finale.
On je petak u tri seta savladao Rodžera Federera, dok je Tim juče završio dvodnevni maraton sa Novakom Đokovićem.