Ešli Barti je 27. svjetska broj jedan!

Barti je na početku godine bila 15. ali je sa tri vgelika turnira preuzela prvo mjesto na WTA listi
1049 pregleda 0 komentar(a)
Ešli Barti, Foto: Tim Goode

Australijanka Ešli Barti od sjutra će biti prva u rejtingu teniserki. Barti je za preuzimanje vrha WTA liste trebala pobjeda u finalu turnira u Birmingemu, i uspjela je - sa 2:0 dobila je Njemicu Juliju Gerges (6:3, 7:5).

Gerges je imala set loptu u drugom setu, ali je 23-godišnja Barti uspjela da preokrene i meč dobije za nešto manje od sat i po. Bio je to i revanš za prošlogodišnji poraz na travi Birmingema u osmini finala, kada je Gerges slavila sa 2:0.

A Barti je 27. prva teniserka u open eri i prva Australijanka još od Ivon Gulagong, koja je 1976. godien tek dvije sedmice provela na prvom mjestu.

Barti je godinu počela kao 15. na WTA listi, pobjedom u Majamiju prvi put je upala u top 10, a osvajanjem Rolan Garosa u top 5. Prvu šansu da preuzme vrh iskoristila je.