Masters u Šangaju: Đoković poslije preokreta poražen od Cicipasa

Cicipas će u polufinalu igrati protiv Danila Medvedeva, koji je eliminisao Fabija Fonjinija.
4694 pregleda 3 komentar(a)
Stefanos Cicipas, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.10.2019. 11:21h

Pobjednički niz na turneji u Aziji je završen - Novak Đoković poražen je danas u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju od Stefanosa Cicipasa 6:3, 5:7, 3:6.

Đoković je na startu krenuo furiozno, poveo 3:0 u prvom setu, nije ispuštao svoj servis i taj dio igre sigurno riješio u svoju korist.

U drugom setu viđena je velika borba - nije bilo brejka do rezultata 6:5, kada je Cicipas napravio odlučujući korak, oduzeo servis rivalu i izjednačio.

Odlučujući korak ka osvajanju meča Cicipas je napravio u četvrtom gemu trećeg seta - napravio je brejk, pritom bio siguran na svom servisu i na kraju tijumfovao.

Đoković, koji je u Šangaju branio titulu, poslije današnjeg poraza izgubiće popriličan broj poena i od ponedjeljka će imati samo 320 poena više od Rafaela Nadala.