Andresku se povukla, Svitolina u polufinalu: Pliškova i Halep odlučuju u petak

346 pregleda 0 komentar(a)
Karolina Pliškova, Foto: Reuters

Druga teniserka svijeta Čehinja Karolina Pliškova ostala je u igri za polufinale WTA završnog mastersa nakon što joj je u srijedu u meč 2. kola Ljubičaste grupe predala Kanađanka Bjanka Andresku nakon prvog seta.

Iako je Andresku povela sa 2:0, meč je u tom trenutku i odlučen, jer je Kanađanka povrijedila koljeno.

Nakon intervencije ljekara i pauze od osam minuta meč je nastavljen, ali je bilo jasno da Andresku ne može da izdrži.

Kada je Pliškova prvi set privela kraju u svoju korist 6:3, Kanađanka je predala meč.

U ranijem meču ove grupe Ukrajinka Elina Svitolina je pobijedila Rumunku Simonu Halep i prva osigurala nastup u polufinalu.

Pliškova i Halep u petak će igrati za drugo mjesto.

Umjesto Andresku priliku će dobiti zamjena Amerikanka Sofia Kenin koja će u petak igrati protiv Svitoline.

Kenin će tako biti druga zamjena na ovom turniru, jer se juče sa turnira iz Crvene grupe povukla Japanka Naomi Osaka zbog povrede ramena, a zamijenila ju je Holanđanka Kiki Bertens, koja je odmah i upisala pobjedu i to protiv prve igračice svijeta Ešli Bart sa 3:6, 6:3, 6:4.

U toj grupi je i Belinda Benčić takođe ostala u igri za polufinale zahvaljujući pobjedi od 6:3, 1:6, 6:4 nad Čehinjom Petrom Kvitovom.