Cicipas preko Federera do finala u Londonu

4276 pregleda 3 komentar(a)
Stefanos Cicipas, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 16.11.2019. 17:41h

Stefanos Cicipas prvi je finalista završnog Mastersa. On je u polufinalu ATP finala u Londonu savladao Švajcarca Rodžera Federera sa 6:3, 6:4, nakon sata i 37 minuta igre.

Grk je do ključne prednosti u prvom setu stigao u drugom gemu, kada je napravio brejk, a zatim i potvrdio i poveo sa 3:0..

Drugi set obelježila je sjajna igra grčkog tenisera, koji je ponovo prvi došao do brejka, ali je Federer odmah odgovorio.

Ipak, izjednačenje nije dugo trajalo, pošto je Cicipas još jednom oduzeo servis Švajcarcu, a zatim mirno priveo duel kraju.

Cicipas spasao 11 od 12 brejk lopti, što je bila skoro repriza meča iz Melburna kada je spasao svih 12.

Federeru je poseban problem predstavljao bekhend, a je napravio čak 17 neiznuđenih grešaka.

Cicipas će se za titulu boriti protiv pobjednika duela Dominik Tim – Aleksandar Zverev.

Drugo polufinale na programu je od 21 čas.