Bez iznenađenja u ženskom dijelu turnira
Mugurusa, Foto: Beta/AP, Beta/AP
Ažurirano: 27.01.2020. 11:56h

Simona Halep, Garbinje Mugurusa i Anet Kontavejt plasirale su se u četvrtifnale Australijan opena.

Halep je u današnjem meču sa 2:0 (6:4. 6:4) eliminisala Elis Mertens.

Rumunska tenisera je bolje otvorila prvi set, povela 3:1, a zatim stala i dozvolila rivalki da izjednači na 3:3.

Nakon toga obje teniserke bile su sigurne na svoj servis do devetog gema kada je Halep narpaivla još jedan brejk, a potom odservirala za osvajnje prvog seta.

Halep je ubjedljivo otvorila drugi set, vodila 3:0 i 4:2, a onda opet dozvolila rivalki da izjednači na 4:4 i vrati se u meč. Kada je djelovalo će borba biti neizvjesna Halep je još jednom oduzela servis rivalki i plasirala se u četvrtfinale.

Njena naredna protivnica biće Estonka Anet Kontavejt. Ona je nakon preokreta sa 2:1 (6:7, 7:5, 7:5) eliminisala Poljakinju Igu Svjatek.

U prvom setu viđeno je čak šest brejkova (po tri na obje strane), pa je sve rešavano u taj-brejku, koji je pripao Poljakinji.

Sljedeća dva seta Svjatek je izgubila u samoj završnici, pa je Kontavejt osigurala plasman među osam najboljih.

A u narednu rundu plasirala se i Garbinje Mugurusa. Španska tenisera je za 69 minuta eliminisala Kiki Bertens - 2:0 (6:3, 6:3).

Njena protivnica u narednmoj rundi biće Anastasija Pavljučenkova, koja je sa 2:1 (7:6, 6:7, 6:2) eliminisala Anđeliku Kerber.