Kraj za Rafu: Sjajni Tim se revanširao Nadalu za dva poraza u finalima Rolan Garosa

Tim je pokazao sve što zna i koliko može, a pobijedio je Rafu jer je bio bolji i pshički stabilniji u odlučujućim trenucima
14222 pregleda 3 komentar(a)
Tim
Tim

Dominik Tim je u polufinalu Melburna, Rafa Nadal ide kući - Austrijanac je u sjajnom meču savladao prvog igrača svijeta 3:1 (7:6, 7:6, 4:6, 7:6).

Tim je pokazao sve što zna i koliko može, a pobijedio je Rafu jer je bio pshički stabilniji u odlučujućim trenucima...

I u prvom i u drugom setu je imao brejk zaostatka, u u prvom je Nadal servirao za 1:0, kod vođstva 5:3, ali je austrijski as pronalazio način da odgovori.

Kada je Nadal dobio treći set, brejkom u desetom gemu (6:4), očekivala se promjena na terenu, ali je Tim ostao samouvjeren i stabilan.

Prvo je spasao tri brejk lopte, a onda oduzeo servis rivalu za 2:1.

Međutim, Rafa se izvukao u finišu seta, Tim, kao da se uplašio pobjede, poklonio gem za 5:5..

Tim je u taj-brejku ispustio dvije meč lopte, ali je iskoristio treću ostvarivši prvu pobjedu nad Nadalom na Grend slem turnirima.

Prethodnih pet je izgubio, uključujući i dva finala Rolan Garosa 2018. i 2019. godine.

Timov rival u polufinalu biće Aleksandar Zverev.