Nadal lako do četvrtfinala, poraz Zvereva od autsajdera

1524 pregleda 0 komentar(a)
Nadal, Foto: AP

Rafael Nadal se plasirao u četvrtfinale turnira u Akapulku, pobjedom nad srpskim teniseom Miomirom Kecmanovićem, u dva seta 6:2, 7:5, poslije sat i 35 minuta.

Nadal je na početku poveo sa 5:0, a Kecmanović, 50. igrač svijeta, je do kraja prvog seta uspeo da osvoji dva gema.

Teniseri su u drugom setu osvajali gemove na svoje servise sve do osmog, kada je Nadal napravio brejk i poveo sa 5:3. Srpski teniser je odmah vratio brejk i smanjio, a nakon gema na svoj servis izjednačio je na 5:5. Nadal je zatim osvojio dva uzastopna gema i plasirao se u četvrtfinale.

Prvi nosilac će u četvrtfinalu igrati protiv 76. tenisera sveta Sunvun Kvona iz Južne Koreje.

Kvon je pobedio Dušana Lajovića sa 7:6, 6:0.

Iznenađenje je napravio Tomi Pol koji je pobijedio Aleksandra Zvereva. Savladao ga je u dva seta 6:3, 6:4.

Plasman u četvrtfinale obezbijedili su Sten Vavrinka, Džon Izner i Grigor Dimitrov.