Kasatkina izbacila šampionku Australijan opena

Karolina Voznijacki izgubila u 1/4 finalu turnira u Sankt Peterburgu, samo šest dana nakon velikog trijumfa u Melburnu
79 pregleda 0 komentar(a)
Karolina Voznijacki, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.02.2018. 20:05h

Ruska teniserka Darija Kasatkina plasirala se u polufinale turnira u Sankt Peterburgu, pošto je danas u četvrtfinalu pobijedila Karolinu Voznjacki iz Danske sa 7:6(2), 6:3.

"Tek što je osvojila Australijan open, a pošto sam je pobijedila znači da sam dobro igrala. Pokušavala sam samo da igram poen po poen i da ostanem fokusirana tokom poena", rekla je Kasatkina.

Ruskinja je tako drugi put u karijeri pobijedila igračicu broj jedan na WTA listi, pošto je prošle godine slavila protiv Njemice Andželik Kerber.

Kasatkina će se za plasman u finale turnira u Sankt Peterburgu boriti protiv Kristine Mladenović iz Francuske, koja je u četvrtfinalu bila bolja od Čehinje Katerine Sinaikove sa 6:4, 6:3.

Ranije danas, svoje mjesto u polufinalu je rezervisala i Petra Kvitova iz Češke, koja je bila bolja od šampionke Vimldona Jelene Ostapenko sa 6:0, 6:2.

Kvitova će u polufinalu igrati protiv Julije Gergeš. Njemačka teniserka je u četvrtfinalu pobijedila Ruskinju Elenu Ribakinu sa 6:3 6:3.