Đoković lako savladao Karuza i zakazao duel sa Krajinovićem

Prvi igrač svijeta je slavio rutinski 6:3, 5:2

11847 pregleda 547 reakcija 4 komentar(a)
Đoković na današnjem meču, Foto: Reuters

Novak Đoković prebolio je diskvalifikaciju sa US opena - prvi teniser svijeta danas je u drugom kolu Mastersa u Rimu savladao Italijana Salvatorea Karuza - 2:0 (6:3. 5:2).

Prvi meč nakon nemilih scena u Njujorku Đoković je odigrao prilično rutinski i za 84 minuta izborio plasman u naredno kolo.

Đoković je odlično igrao tokom meča, prvi servis ga je dobro služio (26/32 osvojenih poena poslije prvog servisa), a rivalu nije dozvolio nijednu brejk loptu.

U prvom setu prvi teniser svijeta do prvih brejk lopti stigao je u šestom gemu, ali nije uspio da oduzme servis rivalu. Presudan je bio osmi gem, kada je Đoković dobio još jednu priliku za brejk, koju ovog puta nije prokockao. U sljedećem gemu serivrao je za servis i iskoristio drugu set loptu.

U drugom setu Đoković je bio još ubjedljiviji, u trećem gemu napravio prvi brejk, u sedmom još jedan i u narednom gemu bez izgubljenog poena odservirao za plasman u treće kolo.

On će u trećem kolu igrati protiv zemljaka Filipa Krajinovića, koji je u dva seta (6:4, 6:1) eliminisao Marka Ćekinata.