Nadal najbolji kad je najteže i najvažnije, Cicipas ostao bez trofeja

11157 pregleda 14 komentar(a)
Nadal, Foto: Reuters

Kad je bilo najteže i najpotrebnije Rafael Nadal je bio najbolji - Španac ide u polufinale, završni Masters dobiće novog šampiona.

Nadal je u odlučujućem meču pobijedio Stefanosa Cicipasa, aktuelnog prvaka, sa 2:1 (6:4, 4:6, 6:2).

Španski as će u polufinalu turnira kojeg nikada nije osvojio igrati protiv Danila Medvedeva.

Dominik Tim, kao pobjednik grupe 1, igraće protiv pobjednika sjutrašnjeg meča Novak Đoković - Aleksandar Zverev (15).

Nadal je protiv Cicipasa odigrao gotovo savršen prvi set, osvojio 12 direktnih poena, imao je samo četiri greške, a izgubio svega pet poena na svoj servis.

Konstantno je napadao Cicipasa, a u devetom gemu uzeo brejk za 5:4 i krunisao sjajno izdanje.

I drugi set je počeo brejk loptom, ali se Grk izvukao, što mu je dalo samopouzdanje da nastavi da se žestoko bori i čeka šansu.

Cicipas je dočekao priliku, odnosno poklon - u desetom gemu Nadal je spasao jednu set loptu, a zatim napravio duplu servis grešku i uručio rivalu izjednačenje, 6:4.

U trećem setu Rafa je zadržao visok nivo, Cicipasov servis popustio pa je sve bilo brzo gotovo - uz dva brejka do 6:2.