Pobjeda karijere: Olga Danilović u drugom kolu Australijan opena

Ona je posle preokreta eliminisala Petru Martić - 7:5, 3:6, 6:4

9895 pregleda 6 komentar(a)
Danilović, Foto: Twitter

Srpska teniserka, Olga Danilović plasirala se u drugo kolo Australijan opena nakon što je danas eliminisala hrvatsku teniserku Petru Martić - 7:5, 3:6, 6:4.

Danilović, 183. teniserka svijeta, pobijedila je posle dva sata i sedam minuta.

Ovo je prva pobjeda na grend slemu u karijeri Danilovićeve, a do nje je došla posle dva sata i četiri minuta igre. Prethodno je kroz kvalifikacije došla do glavnog žrijeba turnira u Melburnu.

Martić je bolje počela meč, napravila je brejk u trećem gemu prvog seta i posle gema na svoj servis povela je sa 3:1. Danilović je vratila brejk u šestom gemu i izjednačila, a posle toga teniserke su osvajale gemove na svoje servise sve do 12. kada je Danilović ponovo napravila brejk i osvojila prvi set.

Martić je bila bolja u drugom setu, tri puta je oduzela servis srpskoj teniserki i izjednačila na 1:1.

U odlučujućem trećem setu napravljeno je pet brejkova, Danilović se bolje snašla, tri puta je oduzela servis protivnici i uspjela da se plasira u drugo kolo.

Za mjesto u trećoj rundi igraće protiv Amerikanke Šelbi Rodžers, koja je bila bolja od Britanke Frančeske Džons 6:4, 6:1.