Tim se izborio sa Kirjosom i plasirao u osminu finala AO

Tim - Kirjos 3:2 (4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4)

2999 pregleda 1 komentar(a)
Tim, Foto: Reuters

Austrijski teniser, Dominik Tim eliminisao je nakon preokreta Nika Kirjosa i plasirao se u osminu finala Australijan opena.

Gubio je Tim 2:0 u setovima, imao protiv sebe i publiku, ali je uspio da preokrene i nastavi takmičenje u Melburnu - 3:2 (4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4).

Meč je trajao tri sata i 24 minuta.

Prvi dio meča apsolutno je pripao Kirjosu. Na startu prvog seta napravio je brejk i dominantno osvojio prvi set. Uz podršku publike servirao je odlično i u drugom setu i stigao do vođstva od 2:0.

I treći set domaći teniser je otvorio odlično - imao je dvije brejk lopte, a onda stao. Tada se Tim razigrao odbranio se, potom u narednom gemu "brejknuo" rivala i do kraja seta čuvao prednost.

U četvrtom setu Tim do brejka dolazi u devetom gemu. Iskoristio je treću brejk loptu, potom u narednom gemu servirao i izjednačio na 2:2.

Peti, odlučujući set, riješen je u sedmom gemu - Tim je imao dvije brejk lopte, iskoristio drugu i plasirao se u osminu finala, gdje će igrati protiv Grigora Dimitrova.