Melburn je Novakovo kraljevstvo: Đoković osvojio Australijan open i stigao do 18. grend slem titule

Đoković - Medvedev 7:5, 6:2, 6:2

71441 pregleda 2847 reakcija 140 komentar(a)
Ažurirano: 21.02.2021. 12:16h
Završeno
11:40h

Novak Đoković je kralj Melburna - on je danas u finalu Australijan opena savladao Danila Medvedeva 3:0  (7:5, 6:2, 6:2) i osvojio devetu titulu na ovom turniru.

Novak je u najavi finala rekao da neće predati tron i da mladi moraju da čekaju na tiutlu na Australijan openu. Obećanje je ispunio,stigao do 18. grend slem trofeja i smanjio zaostatak za Rafaelom Nadalom i Rodžerom Federerom, koji imaju po 20 grend slem titula.

Đoković je od starta dominirao, u prvom setu poveo 3:0, ali je Medvedev uzvratio i izjednačio na 3:3. Potom je u prvom setu viđena neizvjesnost do 12. gema kada Đoković pravi brejk i osvaja prvi set.

Novak Đoković grafika

U drugom je Novak sporo krenuo, dozvolio Rusu brejk, ali je brzo uzvratio. Najbolji teniser planete vezao je četiri gema i drugi set lagano priveo kraju.

Medvedev je bio frustiran, lomio je reket, ali nije uspio da se razigra. I treći set Đoković je lagano osvojio i osvojio devetu titulu na Australijan openu.

Đoković je vezao treću titulu u Melburnu. Tri godine je bez poraza na prvom grend slemu - ima 21 vezanu pobjedu na ovom turniru.

Đoković je odigrao 28 grend slem finala, a na 18 je bio najbolji. Medvedev je izgubio drugo finale.

Đoković ima 18 grend slemova. Nadal i Federer po 20. Trka se nastavlja. Slijedi Rolan Garos...

Izmjena: 12:16h
11:34h

Još jedan gem Đokovića - 5:2. Novak je na korak od 18. grend slem titule.

11:29h

Medvedev dobija još jedan gem - 4:2.

11:24h

Đoković siguran - 4:1. Novaka do nove titule dijele dva gema.

11:21h

Medvedev osvaja prvi gem u trećem setu - 3:1

11:15h

Đoković čuva prednost u trećem setu - 3:0.

11:13h

Novak odmah pravi brejk - 2:0. Od prethodnh 12 gemova na meču Đoković je osvojio deset.

11:09h

Na startu trećeg seta Medvedev je imao dvije brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Rus je frustriran, Novak vodi 1:0 u trećem setu.

11:04h

Drugi set počeo je brejkom Medvedeva, ali je ta prednost kratko trajala. Đoković u narednom gemu oduzima servis rivalu, vezuje četiri gema i lagano privodi drugi set kraju!

Novak vodi 2:0, Medvedev nikada nije uspio da nadoknadi dva seta zaostatka.

Novak je bio dominantan, agresivan i na mreži. Tjerao je Medvedeva da griješi. Rus je pokazao emocije, polomio reket, ali nije uspio da se vrati u drugi set...

11:02h

Gotov je i drugi set. Đoković je realizovao drugu set loptu i poveo 2:0.

10:56h

Đoković vodi 5:2. Dobar servis, sigurnost na mreži. Novak je 11 puta tokom meča izašao na mrežu i osvojio 11 poena. Medvedev pokazuje znake nezadovoljstva i  lomi reket.

10:53h

Medvedev osvaja prvi gem na svom servisu u drugom setu - 4:2.

10:51h

Savršen servis Đokovića, koji osvaja četvrti vezani gem - 4:1.

10:46h

Još jedan brejk Đokovića i treći gem zaredom - 3:1.

10:41h

Siguran gem Đokovića. Novak vodi - 2:1.

10:36h

Novak je odmah uzvratio, oduzeo servis rivalu, napravio brejk i izjednačio - 1:1

10:34h

Drugi set počinje brejkom Medvedeva. Rus vodi 1:0.

10:29h

Sjajan tenis u Melburnu. Đoković je na startu poveo 3:0, Medvedev uzvratio i izjednačio na 3:3. Potom su obojica tenisera bili sigurni na servisu do 12. gema kada Đoković pravi brejk i osvaja prvi set.

Prilično izjednačen meč. Đoković je imao 72 odsto poena na prvom servisu, Medvedev 74 odsto. Dugi poeni sa osnovne linije karakteristika su prvog seta. Đoković je bio agresivnji, tjerao Medvedeva na neiznuđene greške i osvojio prvi set.

Razliku je pravio drugi servis - Đoković je posle drugog servisa imao 86 odsto osvojenih poena, Rus 38 odsto.

Medvedev je u prvom setu imao jednu neiznuđenu grešku više - osam naspram sedam.

10:26h

Novak Đoković osvaja prvi set! Iskoristio je treću set loptu. Sjajan gem za Đokovića! Imao je Novak tri set lopte, potom je Rus pogodio dva prva servisa, spasio dvije, ne i treću set loptu.

10:22h

Sada i Đoković osvaja gem bez izgubljenog poena. Đoković često poziva Medvedeva na mrežu i to mu u dosadašnjem dijelu meča daje rezultat - 6:5.