ATP Kordoba: Titula za 335. igrača svijeta

1914 pregleda 1 komentar(a)
Ćerundolo sa peharom, Foto: Twitter

Argentinski teniser Huan Manuel Ćerundolo, rangiran tek kao 335. na ATP listi, osvojio je turnir u Kordobi i postao prvi igrač nakon 17 godina koji je trijumfirao na svom prvom turniru u karijeri.

Devetnaestogodišnji Ćerundolo, koji je u turnir upao kroz kvalifikacije, u finalu je savladao 47. igrača svijeta Španca Alberta Ramosa sa 6-0, 2-6, 6-2.

Do nastupa u Kordobi, Ćerundolo je u karijeri odigrao samo 14 mečeva na čelendžerima, gdje je imao skor po sedam pobjeda i poraza.

Postao je i pobjednik turnira s petim najslabijim rankingom u istoriji ATP tura.

Lejton Hjuit je osvojio Adelaidu kada je bio 550. na listi.

Senzacionalnim trijumfom Argentinac će doći s 335. na čak 180. mjesto na najnovijoj listi.

"Znao sam da sam dobar i da ću kad-tad osvojiti turnir. Ali nisam mislio da će se sve doći tako brzo", kazao je ljevoruki teniser iz Buenos Ajresa.