Jutarnja rutina u Rimu: Đoković lako sa Davidovič Fokinom, u narednom kolu sa Cicipasom

Đoković slavio 2:0 (6:2, 6:1)

6648 pregleda 111 reakcija 5 komentar(a)
Đoković na današnjem meču, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.05.2021. 13:59h

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu - najbolji teniser svijeta savladao je jutros Španca Alehandra Davidoviča Fokinu 2:0 (6:2, 6:1).

Prvi set trajao je 34 minuta, iako je na početku izgledalo da će trajati znatno duže. Đoković je na startu izgubio gem na svom servisu, potom je uzvratio, da bi u drugoj polovini prvog seta zaigrao znatno bolje. Napravio je brejk u šestom i osmom gemu i poveo 1:0.

I na startu drugog seta najbolji teniser svijeta suočio se sa brejk loptama protivnika. Davidovič Fokina je imao dvije prilike da oduzme servis, ali nije uspio. I to je bilo sve što je uradio do kraja meča. Već u narednom gemu Đoković je napravio brejk, potom sigurno čuvao i uvećavao prednost i priveo duel kraju.

Đoković u Rimu brani titulu, a u narednom kolu igraće sa Stefanosom Cicipasom, koji je sa 2:0 (7:6, 6:2) eliminisao Matea Beretinija.