Rafi trofej, Noletu divljenje

Nadal je nakon dva sata i 49 minuta uspio da slavi protiv Novaka Đokovića - 2:1 (7:5, 1.6, 6:3).

29015 pregleda 436 reakcija 62 komentar(a)
Nadal je dokazao da je Kralj šljake, Foto: REUTERS

Teniski klasik na šljaci Rima pripao je Kralju šljake Rafaelu Nadalu. On je nakon dva sata i 49 minuta uspio da slavi protiv Novaka Đokovića - 2:1 (7:5, 1.6, 6:3).

Đoković nije uspio da odbrani titulu na Mastersu u Rimu, ali jeste da pobere simpatije svjetske sportske, naročito teniske javnosti nakon jučerašnja dva epska i maratonske duela protiv Stefanosa Cicipasa i Lorenca Sonega.

Možda je i nedostatak svježine odlučio novi klasik dvojice sjajnih tenisera...

Đoković je u prvom setu prvi napravio brejk u drugom gemu, Nadal odmah uzvratio u narednom a u sedmom gemu Đoković propušta da opet oduzme servis rivalu. Nadal nije pogriješio u 11.gemu je iskoristio brejk šansu i potom odesrvirao za set.

Rafael Nadal

U drugom setu Đoković je odigrao kao u transu, prepustivši najboljem igraču u istoriji na šljaci svega gem, da bi i u trećem setu prvi došao do dvije brejk šansi u sedmom gemu, ali je pravu priliku propustio na prvoj.

Već u narednom gemu Nadal je iskoristio brejk šansu a nakon 163 minuta igre imao je meč loptu, ali se Đoković izvukao na svom servisu.

Nadal je u nardnom odserviaro za meč i sada u međusobnim duelima Novak ima smo pobjedu više.