Cicipas preokrenuo protiv Iznera, Zverev zakazao duel sa Nišikorijem, prošao i Medvedev

Njemac slavio 3:0, Đere propustio veliku šansu u drugom setu

12995 pregleda 0 komentar(a)
Cicipas, Foto: Reuters

Treći favorit za osvajanje Rolan Garosa, Stefans Cicipas, imao je problema da se plasira u 4. kolo Rolan Garosa.

Grk je izgubio prvi set protiv sjajnog servera Džona Iznera (7:5), spasio je važnu brejk loptu u drugom, a onda konačno uradio ono što je najteže - oduzeo servis američkom gorostasu i okrenuo meč na svoju vodenicu (6:3 u drugom setu).

U trećem je, doduše, morao da igra taj-brejk, ali kada je poveo 2:1 ostalo je bilo rutina protiv već iscrpljenog Amerikanca - 6:1 u četvrtom setu.

Rival Cicipasu u osmini finale biće Španac Pablo Karenjo-Busta

Aleksandar Zverev je u četvrtom kolu Rolan Garosa nakon pobjede nad srpskim teniserom Laslom Đereom.

Njemac je trijumfovao u tri seta (6:2, 7:5, 6:2), a protivnik propustio veliku šansu da, ako ništa drugo, makar stvori probleme favoritu.

Đere je, naime, u drugom dijelu igre vodio 5:2, a kod 5:3 propustio tri set lopte...

Umjesto da izjednači, dozvolio je rivalu da poveže sedam gemova i praktično riješi meč.

Treći set je tako bio samo stvar rutine za 6. igrača svijeta.

Zverev će u narednoj rundi igrati protiv Keija Nišikorija.

Japancu je danas meč predao Švajcarac Henri Laksonen već nakon prvog seta (7:5).

Po planu ide i Danilu Medvedevu, koji nije dao mnogo šansi Amerikanku Rajliju Opelki.

Rus je slavio 3:0 (6:4, 6:2, 6:4).

U četvrtom kolu je i Federiko Delbonis koji je nadigrao Fabija Fonjinija - bilo je 3:0 (6:4, 6:1, 6:3).

Delbonisa sada čeka duel sa Alehandrom Davidovič-Fakinom - Španac je u pet setova (7:6, 2:6, 7:6, 0:6, 7:5) eliminisao Kaspera Ruda.