Vimbldon: Pobjede Beretinija, Nišikorija i Šardija

Slovenac Aljaž Bedene je u prvoj rundi savladao Francuza Korentana Mutea u tri seta

3207 pregleda 0 komentar(a)
Beretini, Foto: Reuters

Deveti teniser svijeta Mateo Beretini plasirao se u drugo kolo Vimbldona pošto je danas u Londonu savladao Argentinca Gvida Pelju sa 6:4, 3:6, 6:4, 6:0.

Italijan je do pobjede nad 59. teniserom svijeta došao za dva sata i 18 minuta igre.

U prva tri seta viđen je po jedan brejk, dok je u četvrtom setu Beretini napravio tri brejka i iskoristio drugu meč loptu.

Beretini će u drugom kolu trećeg ovosezonskog grend slema igrati protiv Holanđanina Botika van de Zandšulpa, koji je sa 3:1 u setovima pobijedio Francuza Gregoara Barera.

Francuski igrač Žeremi Šardi u drugo kolo se plasirao pobjedom nad 24. teniserom svijeta Rusom Aslanom Karacevim sa 7:6, 7:6, 6:3.

U narednoj fazi protivnik će mu biti Bjelorus Ilja Ivaška, koji je u tri seta pobijedio Španca Haumea Munara.

Bivši četvrti teniser svijeta Japanac Kei Nišikori, je sa tri puta po 6:4 savladao Australijanca Alekseja Popirina.

Sada 53. igrač svijeta će u drugom kolu Vimbldona igrati protiv pobjednika meča između Australijanca Džordana Tompsona i 14. tenisera svijeta Norvežanina Kaspera Ruda.

Slovenac Aljaž Bedene je u prvoj rundi savladao Francuza Korentana Mutea u tri seta, i igraće u narednoj fazi protiv pobjednika meča između Amerikanca Džona Iznera, 33. igrača svijeta i Japanca Jošihita Nišioke.