Đoković savladao Fučoviča i 10. put u karijeri izborio polufinale Vimbldona

Đoković - Fučović 3:0 (6:3, 6:4, 6:4)

16874 pregleda 18 komentar(a)
Đoković na današnjem meču, Foto: Reuters

Deseti put u karijeri Novak Đoković igraće u polufinalu Vimbldona - najbolji teniser svijeta danas je u četvrtfinalu savladao Mađara, Martona Fučoviča 3:0 (6:3, 6:4, 6:4) i upisao 19. vezanu pobjedu na ovom grend slemu.

Ovim trijumfom Đoković je stigao do 41. grend slem polufinala u karijeri, a ostvario je 100. pobjedu na travi.

Đoković je furiozno otvorio meč, nakon 18 minuta vodio 5:0, imao set loptu, a onda malo usporio - Fučovič je vezao tri gema, smanjio na 5:3, ali je to bilo sve. U devetom gemu Novak je bio siguran i poveo 1:0 u setovima.

Novak Đoković

Na startu drugog seta Đoković je imao četiri brejk lopte. Nije ih iskoristio, pa je na novu šansu čekao do devetog gema, kada je jedini put oduzeo servis rivalu u drugom setu, a potom i poveo 2:0.

Treći set počeo je brejkom Đokovića, koji je u narednom gemu spasio četiri brejk lopte Fučoviča. Potom je lagano priveo meč kraju i plasirao se u polufinale.