Ešli Barti prvi put u karijeri došla do finala u Londonu

2355 pregleda 1 komentar(a)

Prva teniserka svijeta Ešli Barti plasirala se u finale Vimbldona, prvi put u karijeri, pošto je danas savladala Njemicu Anđeliku Kerber sa 6:3, 7:6.

Do pobjede nad 28. teniserkom svijeta, Australijanka je došla za sat i 29 minuta.

U prvom setu Barti je do ključnog brejka došla u drugom gemu, dok je u narednom setu do brejka u istom dijelu igre došla Kerber.

Nemica je u drugom setu vodila sa 5:2, a u desetom gemu servirala je za izjednačenje u setovima, ali je taj gem izgubila bez osvojenog poena.

Set je zatim otišao u taj-brejk, Barti je povela sa 6:0, da bi do kraja Kerber uspjela samo da smanji rezultat na 7:3.

Australijanka će u svom prvom finalu Vimbldona igrati protiv bolje iz meča u kojem se sastaju četvrta igračica svijeta Beloruskinja Arina Sabalenka i Čehinja Karolina Pliškova (13. na WTA listi).