53 pregleda 0 komentar(a)
Džek Sok, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.11.2017. 23:30h

Novembar 2017. godine imaće specijalno mjesto u sjećanju Džeka Soka.

Nakon što je u Parizu osvojio prvu Masters titulu, koja mu je omogućila ulazak u Top 10 i vizu za ATP finale, 25-godišnji Amerikanac je ušao i u polufinale završnog turnira sezone.

U odlučujućem meču za 2. mjesto u grupi "Boris Beker", Sok je savladao Aleksandera Zvereva sa 6:4, 1:6, 6:4.

Odlučujući set je bio atipičan za muški tenis Zverev je odmah na startu uzeo brejk, potom je Sok uzvratio sa dva i poveo 4:1, da bi najmlađi učesnik u Londonu izjednačio na 4:4.

Tada je Amerikanac rutinski iskoristio svoj servis i poveo 5:4, a u narednom gemu odmah iskoristio prvu meč-loptu.

Ranije su plasman u polufinale izborili Rodžer Federer kao pobjednik grupe "Boris Beker", kao i Grigor Dimitrov iz grupe "Pit Sampras". Za posljednje mjesto među četiri najbolja u petak će se boriti Dominik Tim i David Gofan.