Osaka lako sa Bouzkovom, prošle Azarenka, Sabaljenka, Kerber, Gof, Svitoljina...

Dajana Jastremska servirala za pobjedu u 3. setu, ali se Andželik Kerber izvukla i trijumfovala 3:6, 6:4, 7:6

3987 pregleda 0 komentar(a)

Prvog dana 141. US opena ispala je samo jedna kosturašica, ali to i nije preveliko iznenađenje, jer je iskusna Kaja Kanepi izbacila Juliju Putincevu.

Do 2. kola je rutinski stigla aktuelna šampionka Naomi Osaka, koja je izbacila Čehinju Marije Bouzkovu (6:4, 6:1).

Uz mnogo muke do pobjede je stigla nada američkog tenisa, Koko Gof, koja je izgubila prvi set od Magde Linete, u drugom imala brejk minusa, ali je slavila 5:7, 6:3, 6:4.

Još više problema je imala šampionka iz 2016. Andželik Kerber, jer je Dajana Jastremska servirala za pobjedu u 3. setu. Njemica se, ipak, izvukla i trijumfovala 3:6, 6:4, 7:6.

Viktorija Azarenka je bila sigurna protiv Tereze Martincove (6:4, 6:0), baš kao i Elina Svitoljina protiv Rebeke Marino (6:2, 6:3).

Tri seta je morala da igra i druga kosturašica Arina Sabaljenka, ali njen meč sa Ninom Stojanović nije donio rezultatska uzbuđenja - 6:4, 6:7, 6:0.