Danka prekinula niz poraza na ITF turniru u Francuskoj

Kovinić savladala tursku teniserku, Pemru Ozgen - 2:1 (6:1, 4:6, 6:2)

11888 pregleda 108 reakcija 8 komentar(a)
Kovinić (arhiva), Foto: Reuters

Crnogorska teniserka, Danka Kovinić slavila je na startu ITF turnira u francuskom Le Nuburu i prekinula niz od šest poraza.

Danka, koja je prva nositeljka, na startu je savladala tursku teniserku, Pemru Ozgen - 2:1 (6:1, 4:6, 6:2).

Posljednji put Kovinić je slavila u maju u 1. kolu Rolan Garosa kada je nakon dva seta eliminisala Klaru Burel.

Kovinić je na današnjem meču u 1. setu napravila dva brejka, vezala pet gemova i lagano stigla do vođstva.

U 2. setu Ozgen je povela 1:0, potom je Danka vezala četiri gema i odjednom stala. Turska teniserka, 339. na WTA listi, osvojila je pet gemova uzastopno i izjednačila u setovima.

Treći, odlučujući set, počeo je po jednim osvojenim gemom na obje strane. Potom je Danka napravila brejk, povela 2:1, prednost do kraja uvećala i pobijedila.