Zverev osvojio turnir u Beču, Kontavejt najbolja u Klužu

Zverev u finalu savladao Tjafoa, Kontavejt bolja od Simone Halep

1451 pregleda 0 komentar(a)
Zverev, Foto: Reuters

Njemački teniser Aleksandar Zverev osvojio je danas turnir u Beču, nakon što je u dva seta pobijedio Amerikanca Frensisa Tijafoa 7:5, 6:4.

Zverev, četvrti igrač svijeta, pobijedio je Amerikanca, 49. na ATP listi, nakon sat i 36 minuta igre.

U prvom setu Zverev je u dvanaestom gemu uspio da napravi odlučujući brejk, dok je u drugom setu Njemac uspio jednom da oduzme servis Amerikancu u desetom gemu, što mu je bilo dovoljno da osvoji set i meč.

Ovo je 18. titula za Njemca u karijeri, a peta ove sezone.

Estonska teniserka Anet Kontavejt osvojila je večeras titulu u Klužu pošto je pobijedila domaću teniserku Simonu Halep sa 6:2, 6:3.

Kontavejt, 14. igračica svijeta je do pobijede na 18. teniserkom na WTA listi došla za sat i 11 minuta.

U prvom setu Estonka je vodila sa 5:1, a Halep bivša prva teniserka svijeta je u narednom gemu uspjela da vrati jedan brejk.

Ipak već u sljedećem gemu Kontavejt dolazi do novog brejka i do prednosti u setovima.

Početak drugog seta pripao je Rumunki, koja je povela 2:0. Kontavejt u nastavku uzima pet uzastopnih gemova, a do pobjede dolazi nakon iskorišćene četvrte meč lopte.

Ovo je Estonki peta titula u karijeri, a prošle nedjelje je slavila na turniru u Moskvi.