Đokovićeva osveta u Bersiju: Novak savladao Medvedeva i osvojio Masters u Parizu

Đoković - Medvedev 2:1 (4:6, 6:3, 6:3)

27325 pregleda 57 komentar(a)
Đoković, Foto: Reuters

Novak Đoković je osvojio Masters u Parizu - najbolji svjetski teniser danas je u finalu savladao nakon preokreta Danila Medvedeva 2:1 (4:6, 6:3, 6:3) i stigao do šeste titule u Bersiju.

Medvedev nije uspio da odbrani pehar osvojen prošle godine, dok je Đoković osvojio 37. titulu na masters turnirima i osamio se na prvom mjestu vječite rang liste u toj kategoriji.

Rus je bolje počeo meč, poveo 2:0, a onda se Đoković vratio i preokrenuo - 3:2.

Najbolji teniser svijeta imao je brejk loptu u 6. gemu, ali je nije iskoristio. Ključni poen osvaja Medvedev, koji u narednom gemu pravi brejk i osvaja set.

Đoković je igrao izvanredno u 2. setu, u 4. gemu stigao do brejka, ali je mnogo problema uslijedilo u devetom gemu, kada je Novak servirao za izjednačenje. Medvedev je imao tri brejk lopte, nije ih iskoristio, ali Đoković jeste treću set loptu, izjednačio i meč uveo u odlučujući, treći set.

U 3. setu Đoković je tri puta napravio brejk, stigao do trofeja i revanširao se Rusu za poraz u Njujorku u finalu US opena.