Pobjeda i pehar za rekord: Đoković uspješno debitovao u Torinu

14063 pregleda 6 komentar(a)
Đoković sa peharom, Foto: Reuters

Novak Đoković je pobjedom otvorio nastup na ATP finalu u Torinu i napravio prvi korak ka cilju da trofejom završi sezonu.

U prvom kolu grupnog dijela takmičenja savladao je debitanta Norvežanina Kaspera Ruda 2:0 (7:6, 6:2).

Đoković od 2015. nije osvojio posljednji turnir, na kome učestuje osam najboljih tenisera godine.

Srpski teniser je loše počeo meč, izgubio servis na startu, dostigao brejk minusa za 3:3, zatim imao dvije set lopte kod vođstva od 5:4, na servis rivala.

Morao je, ipak, u taj-brejk koji je dobio 7:4.

U drugom je bez većih problema ovjerio pobjedu.

Ovoga put je on otvorio set brejkom, napravio je još jedan, a njegov servis nijednom nije bio ugrožen.

Nakon meča, Đoković je dobio pehar za rekord - sedmi put u karijeri godinu je završio na prvom mjestu ATP liste.

U drugom meču zelene grupe večeras od 21 sat igraju Stefanos Cicipas i Andrej Rubljov.