Medvedev nakon dva i po sata bolji od Sinera

Rus upisao treći trijumf u grupi

5176 pregleda 0 komentar(a)

Janik Siner nije ni prije meča sa Danilom Medvedevim imao šansi da se domogne polufinala Završnog masters turnira, ali je još jednom pokazao da je budućnost svjetskog tenisa.

Italijan, koji je u Torinu zamijenio povrijeđenog zemljaka Matea Beretinija, u maratonskom meču od dva sata i 29 minuta je na kraju morao da prihvati poraz protiv Rusa - bilo je 6:0, 6:7, 7:6.

Prvi set nije nagovještavao velika uzbuđenja, ali je Siner u nastavku počeo da igra vrhunski tenis, na momente je bio i odlučniji od osvajača US opena.

Poslije velike borbe je odluka pala u taj-breku, gdje je Medvedev iskoristio treću meč loptu za treći trijumf.

Ruski teniser će u polufinalu u subotu igrati sa pobjednikom sjutrašnjeg duela Andreja Rubljova i Kaspera Ruda.

Drugi polufinalni par čine Novak Đoković i Aleksandar Zverev.