Nadal protiv Čunga ovjerio ATP tron

Bik sa Majorke slavio je u dva seta 7:5, 6:3 protiv trenutno 55. tenisera planete.
76 pregleda 0 komentar(a)
nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.11.2017. 15:42h

Španski teniser Rafael Nadal pobijedio je Hjeona Čanga u svom prvom meču na Mastersu u Parizu i obezbijedio prvo mjesto na kraju sezone.

Čung je pružio solidan otpor Nadalu, u prvom setu u jednom momentu imao i brejk viška, ali mu je popustila koncentracija u završnici, za kratko vrijeme ispustio je dva servisa i izgubio set 7:5.

U drugom dijelu igre jedan brejk bio je dovoljan Nadalu da ovjeri pobjedu. Oduzeo je servis rivalu kod rezultata 4:3, a potom ovjerio pobjedu u sljedećem gemu.

Nadal će u osmini finala igrati protiv Urugvajca Pabla Kuevasa, koji je danas bio bolji od Alberta Ramosa Vinjolasa sa 2:1 u setovima.

Iznenađenje dana je pobjeda Robina Hasea nad Sašom Zverevim, iako je mladi Njemac dobio prvi set. Holanđanin je bio ubjedljiv u drugom i trećem dijelu igre (dva puta po 6:2) i prošao dalje.

Džon Izner je sa 2:1 savladao Dijega Švarcmana, a Luka Puj je u dva seta bio bolji od Felisijana Lopeza.