Beretini za četiri sata"slomio" Rafinog nasljednika, Zverev dominirao

9432 pregleda 0 komentar(a)
Beretini, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2022. 10:15h

Spektakularan meč u 3. kolu Australijan opena, možda i najbolji u dosadašnjem dijelu turnira i pobjeda Matea Beretinija nad tinejdžerskom senzacijom Karlosom Alkarasom.

Italijan je prilično lagano dobio dva seta 6:2, 7:6, a onda se probudio nasljednik Rafe Nadala, koji ima samo 18 godina i spektakularnom igrom došao do 2:2, spasivši u četvrtom setu i meč loptu.

U petom je imao prvu brejk šansu, nije iskoristio, došao na kraju do super taj-brejka, u kome je Beretini, ipak, bio bolji (10:5).

Na kraju 3:2 za italijanskog asa 6:2, 7:6, 4:6, 2:6, 7:6 za četiri sata i 13 minuta igre.

Beretini u narednom kolu igra sa Pablom Karenjom-Bustom, koji je sa 3:1 pobijedio Sebastijana Kordu.

Aleksandar Zverev je ostvario još jednu dominatnu pobjedu - sa 3:0 je pobijedio Radua Albota iz Moldavije (6:3, 6:4, 6:4).

U osmini finala čeka ga opasni Denis Šapovalov, koji je sa 3:1 eliminisao Rajlija Opelku.