Sfjontek i Kolins u polufinalu Melburna

5196 pregleda 0 komentar(a)
Iga Sfjontek, Foto: Reuters

Deveta teniserka svijeta Iga Sfjontek i Amerikanka Danijel Kolins plasirale su se u polufinale Australijan opena.

Poljakinja je u četvrtfinalu pobijedila Estonku Kaju Kanepi, 115. na WTA listi, sa 4:6, 7:6, 6:3.

Meč je trajao tri sata i jedan minut, a prva je do brejka stigla Kanepi u sedmom gemu.

Estonka zatim nije uspjela da iskoristi čak pet brejk i set lopti u devetom gemu, da bi u sljedećem uspela da realizuje ukupno 10. set loptu.

Kanepi je odmah na startu drugog seta napravila brejk, ali je poslije uslijedila serija od četiri uzastopna gema za Sfjontek.

Pobjednica Rolan Garosa iz 2020. godine pretrpjela je brejk u sedmom gemu, a set je zatim otišao u taj-brejk, koji je Poljakinja dobila sa 7:2.

Čak u šest od devet gemova odlučujućeg seta vi]eni su brejkovi, a do osjetnije prednosti od 5:2 došla je Švjontek.

Kanepi je u sljedećem gemu vratila jedan brejk, ali je već u narednom Poljakinja iskoristila drugu meč loptu.

Protivnica u polufinalu će joj biti 30. teniserka svijeta Kolins, koja je bila bolja od Francuskinje Aliz Korne sa 7:5, 6:1.

Ona je do svog drugog polufinala u Melburnu poslije 2019. godine došla za sat i 28 minuta.

Kolins je u četvrtom gemu napravila brejk i povela sa 3:1, da bi u devetom gemu prilikom servisa za set do brejka došla Korne.

Američka igračica je do seta došla u 12. gemu, poslije iskorišćene treće prilike.

U drugom setu 28-godišnja Kolins je napravila dva brejka i bez većih problema je savladala 61. teniserku na WTA listi.

Plasman u polufinale ranije su ostvarile prva teniserka svijeta Ešli Barti i Amerikanka Medison Kiz.