Marej nakon preokreta izborio drugo kolo

Britanac na startu turnira u Dubaiju eliminisao australijskog tenisera, Kristofera O'Konela - 6:7, 6:3, 7:5

2939 pregleda 0 komentar(a)

Britanski teniser, Endi Marej plasirao se u drugo kolo turnira u Dubaiju.

Marej je danas nakon preokreta eliminisao australijskog tenisera, Kristofera O'Konela - 6:7, 6:3, 7:5.

Mnogo teže nego što se očekivalo Marej je stigao do pobjede. U prvom setu je O'Konel napravio brejk u devetom gemu, potom servirao za vođstvo, ali se Britanac vratio i uveo set u taj-brejk u kojem je ipak O'Konel bio bolji.

Već na startu drugog seta Marej je napravio brejk, u devetom gemu još jednom oduzeo servis rivalu i izjednačio.

U odlučujućem setu vodila se velika borba. U desetom gemu Marej je spasio četiri brejk lopte, a onda u 12. gemu iskoristio drugu meč loptu i plasirao se u drugo kolo.

U narednoj fazi Marej će igrati sa pobjednikom meča u kojem se sastaju Alehandro Davidovič-Fokina i Janik Siner.