Rafa slavio 7:6, 7:6, u narednom kolu igra protiv Kirjosa

2751 pregleda 2 komentar(a)
Nadal, Foto: Reuters

Španski teniser, Rafael Nadal savladao je Rejlija Opelku i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu.

Nadal je slavio poslije dva taj-brejka (7:6, 7:6), a meč je trajao dva sata i 13 minuta.

Amerikanac je odlično servirao u 1. setu, samo pet poena izgubio poslije prvog servisa, pa je Nadal u tom periodu imao jednu brejk loptu koju nije iskoristio.

Potom je prvi set otišao u taj-brejk, u kojem je Nadal došao do vođstva.

U drugom setu je bilo više uzbuđenja. Opelka je napravio brejk, vodio 4:2, ali nije izdržao - Nadal je u 8. gemu vratio brejk, pa je i drugi set riješen u taj-brejku.

Španski teniser je bez poraza u 2022. godini. Večeras je stigao do 18. pobjede što je treći najbolji start nekog tenisera u istoriji. Dva bolja starta sezone od Nadala ima Đoković - Novak je 2011. godine vezao 41 pobjedu, a 2020. godine 26.

Nadal će u narednom kolu igrati protiv Kirjosa.