Alkaras je poslije preokreta eliminisao Miomira Kecmanovića - 6:7, 6:3, 7:6

4018 pregleda 2 komentar(a)

Karlos Alkaras nastavlja sa sjajnim partijama - španski teniser savladao je sinoć u sjajnom meču Miomira Kecmanovića i plasirao se u polufinale Mastersa u Majamiju.

Alkaras je slavio poslije preokreta - 6:7, 6:3, 7:6.

U prvom setu igrači su napravili po jedan brejk i odigran je taj-brejk koji je Kecmanović dobio sa 7:5.

Alkaras je u drugom gemu drugog seta oduzeo servis protivniku, prednost brejka je sačuvao do kraja i izjednačio.

U trećem setu nije bilo brejka pa je pobjednika odlučio taj-brejk. Kecmanović je dobro počeo, poveo je sa 5:3, ali je Alkaras poslije toga osvojio četiri uzastopna poena i plasirao se u polufinale.

On će igrati protiv Huberta Hurkača iz Poljske, koji je eliminisao Danila Medvedeva.

Alkaras je ove godine na 18 mečeva upisao 16 pobjeda, a bolji učinak od njega ima samo Rafael Nadal.

U drugom polufinalu igraće Norvežanin Kasper Rud i Argentinac Fransisko Serundolo.