Osaka u polufinalu eliminisala Belindu Benčić, Sfjontek savladala Džesiku Pegulu

1392 pregleda 1 komentar(a)
Osaka, Foto: Reuters

U finalu ženskog turnira u Majamiju igraće Iga Sfjontek i Naomi Osaka.

Sfjontek je u polufinalu eliminisala Džesiku Pegulu (6:2, 7:5), dok je Osaka nakon preokreta bila bolja od Belinde Benčić - 4:6, 6:3, 6:4.

Sfjontek, koja će od ponedeljka biti prva teniserka svijeta, pobedila je posle sat i 50 minuta.

Ona je u trećem i sedmom gemu prvog seta napravila po brejk i stigla do vođstva.

Pegula je zaigrala bolje u nastavku, povela je u drugom setu sa 3:1 i 4:2, ali je Sfvjontek uspjela da preokrene i u 10. gemu dođe do dvije meč lopte na svoj servis, ali nije uspjela da ih iskoristi, pa je Amerikanka izjednačila na 5:5.

Sfjontek je odmah vratila brejk, a poslije osvojenog gema na svoj servis plasirala se u finale.

Mnogo zanimljivije bilo je u okršaju Osake i Benčić. Švajcarska teniserka je prvi set prelomila sa dva vezana brejka - povela je 4:1, vratila je Osaka jedan brejk, ali više od toga nije mogla.

Osaku je na startu drugog seta vezala dva gema, ali je Benčić vratila brejk minusa. Međutim, u šestom gemu Japanka ponovo oduzima servis rivalki i više prednost nije ispuštala za egal u setovima.

Treći set je riješen kada je sredinom odlučujućeg dijela igre, Osaka od 2:2 otišla na 5:2 uz dva brejka viška. Uspjela je Benčić da veže dva gema, ali do preokreta nije došlo.