Đoković uhvatio ritam: Izgubio prvi set, pa "zgromio" Hačanova

Đoković slavio 2:1 (4:6, 6:1, 6:2)

9810 pregleda 4 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: AP Photo/Darko Vojinovic

Novak Đoković hvata ritam, igra sve bolje - ako je u duelima sa Đereom i Kecmanovićem ostavio znak pitanja, protiv Karena Hačanova nije, iako je ponovo igrao tri seta na beogradskoj šljaci.

Na kraju je slavio 2:1 za plasman u finale Srbija opena, trećom pobjedom u nizu na domaćem terenu.

Hačanov je počeo bolje i samouvjerenije, prilično lako dobio prvi set 6:4.

U naredna dva Đoković je bio na visokom nivou protiv 26. igrača svijeta.

Opušten i razigran, jak na riternu i u razmjenama, nije ostavio ruskom teniseru ni minimum šansi da iznenadi.

Od 1:1 u drugom setu, prvi igrač svijeta je osvojio sedam uzastopnih gemova, a da mu rival nije poklonio ništa. Drugi set je dobio 6:1, treći 6:2, oba uz po dva brejka, ne dozvolivši Hačanovu da mu ugrozi servis...

Podsjetio je na Đokovića u najboljem ritmu, iako je jasno da postoji mnogo rezervi s obzirom na to da mu je turnir u Beogradu tek treći u 2022. godini.

U Dubaiju je ispao u trećem, a u Monte Karlu u prvom duelu, tako da je sada prvi put od decembra prošle godine i Dejvis kupa sa Srbijom vezao tri pobjede.