Cicipas spašavao meč lopte, pa se plasirao u osminu finala Rima

Grk poslije tri seta eliminisao Grigora Dimitrova - 6:3, 5:7, 7:6

4098 pregleda 0 komentar(a)
Cicipas, Foto: Reuters

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se danas u osminu finala Mastersa u Rimu, pošto je savladao bugarskog tenisera Grigora Dimitrova sa 2:1 (6:3, 5:7, 7:6).

Cicipas, peti teniser svijeta, pobijedio je Dimitrova, nakon dva sata i 39 minuta igre.

U prvom setu, Grk je već u drugom gemu oduzeo servis protivniku i prednost od jednog brejka sačuvao do kraja seta.

Dimitrov je do izjednačenja stigao brejkom u 12. gemu drugog seta.

U odlučujućem setu, oba tenisera su bila sigurna na svom servisu, ali je mnogo više poteškoća imao Cicipas, koji je u 10. i 12. gemu spašavao meč lopte. Potom je pobjednika odlučio taj-brejk u kojem je Cicipas bio koncentrisaniji i slavio 7:4.

U osmini finala, Cicipas će se sastati sa Rusom Karenom Hačanovim.

U osminu finala se plasirao i Amerikanac Markos Giron savladavši u dva seta Argentinca Dijega Švarcmana 6:1, 7:6.

Giron, 59. igrač svijeta, do pobjede nad Švarcmanom, 15. na ATP listi, je stigao nakon sat i 53 minuta igre.

U sljedećem kolu, Giron će igrati protiv Kanađanina Feliksa Ože Alijasima.

Do trećeg kola je stigao i 38. igrač svijeta Amerikanac Dženson Bruksbi, pobijedivši u dva seta Belgijanca Davida Gofana 6:0, 7:6.

Amerikanac je pobijedio Gofina, 48. igrača svijeta, posljie sat i 44 minuta igre.

Bruksbi će se u narednom kolu sastati sa Norvežaninom Kasperom Rudom.