Vavrinka eliminisao Đerea i čeka Đokovića

Švajcarac se plasirao u osminu finala Mastersa u Rimu

4747 pregleda 3 komentar(a)
Vavrinka, Foto: Reuters

Švajcarski teniser Sten Vavrinka plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu nakon što je večeras savladao Lasla Đerea - 7:6, 3:6, 6:4.

Vavrinka, 361. teniser na ATP listi slavio je nakon dva sata i 48 minuta igre.

U prvom setu, oba tenisera su držala svoj servis sve vrijeme. Viđena je samo jedna brejk lopta u čitavom setu, koju nije iskoristio Švajcarac u tećem gemu. U taj-brejku je Đere imao dvije set lopte, ali nije uspio da ih iskoristi, pa je taj-brejk Vavrinka osvojio rezultatom 10:8.

Vavrinka je u drugom i četvrtom gemu drugog seta imao po tri brejk lopte, ali je Đere uspio da sačuva svoj servis i brejkom u osmom gemu stigne do izjednačenja.

U odlučujućem setu, prvi do brejka je stigao Švajcarac u trećem gemu, da bi Đere vratio brejk u šestom gemu i izjednačio na 3:3. U desetom gemu, Vavrinka je iskoristio petu brejk, set i meč loptu, i plasirao se u osminu finala.

U osmini finala, Švajcarac će se sastati sa najboljim teniserom sveta Novakom Đokovićem.