Iga Sfjontek dominantno do titule u Rimu i rekordne zarade

Polajkinja je zaradila više od turnira i prije polovine ove sezone, nego bilo koja druga teniserka u cijeloj prošloj

9282 pregleda 1 komentar(a)

Prva igračica svijeta, Iga Sfjontek, odbranila je titulu na WTA turniru u Rimu, pošto je nakon 80 minuta u finalu dobila Ons Žabur (6:2, 6:2).

Poljakinja je odbranila trofej bez izgubljenog seta, a o formi u kojoj igra najbolji dokaz je podatak da je u nizu od 28 pobjeda.

Još jedan trijumf joj nedostaje da obori rekord koji drži Karolina Voznijacki, koja je, takođe, upisala 28 vezanih trijumfa od Montreala 2010. do Majamija 2011. godine.

Prije Rima, 20-godišnja Poljakinja slavila je u Dohi, Indijan Velsu, Majamiju i Štutgartu.

I Žabur, koja će od sjutra biti šesta igračica u rejtingu, je u sjajnoj formi i prekinula je niz od 11 pobjeda.

Ona je u Rim stigla odmah nakon titule u Madridu i falilo joj je svježine.

Ne i želje, jer je bila nadomak povratka u drugom setu, ali nije iskoristila tri vezane brejk lopte da vrati i drugi brejk.

Pojakinja je zaradila titulom novih 332 hiljade eura i lider je ove sezone u obje konkurencije sa zaradom od turnira od četiri miliona eura.

Karlos Alkaras je zaradio 3,7 miliona i vodi u muškom dijelu takmičenja.