Đoković u velikom stilu krenuo u odbranu trofeja: Lagan posao protiv Nišioke

Đoković - Nišioka 3:0 (6:3, 6:1, 6:0)

15842 pregleda 4 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters

Mastersi u Monte Karlu, Madridu i Rimu, te turnir u Beogradu bili su priprema za nastup na Rolan Garosu - Novak Đoković nedjeljama unazad govorio je da mu je glavni cilj odbrana trofeja u Parizu i u velikom stilu je započeo tu misiju.

Najbolji svjetski teniser večeras je u prvom kolu savladao Japanca Jošihita Nišioku - 3:0 (6:3, 6:1, 6:0) poslije tačno dva sata igre.

Đoković je već u prvom gemu spasio tri brejk lopte i polako hvatao zalet. U šestom gemu srpski teniser stiže do jedinog brejka u prvom setu, a potom i do vođstva.

U drugom setu teniser, koji je juče proslavio 35. rođendan, je bio furiozan, poveo je 5:0, imao priliku da sa nulom osvoji drugi set, ali je Nišioka samo produžio taj dio igre - stigao je do brejka i već u narednom gemu morao da se suoči sa gubitkom i drugog seta.

U trećem setu Đoković Japancu nije dopustio da dođe do gema. Sa nulom je osvojio treći set i najavio velike stvari u Parizu.

Protivnik Đokoviću u drugom kolu biće Aleks Molčan ili Federiko Korija, koji sjutra igraju meč prvog kola.