"Norveška napast" izaziva Nadala: Rud u finalu Rolan Garosa

Kasper Rud izgubio prvi set, a onda dobio tri zaredom i postao prvi Norvežanin in finalista grend slema u singl konkurenciji

13027 pregleda 5 komentar(a)

Osmi teniser svijeta Kasper Rud plasirao se večeras u finale Rolan Garosa, nakon što je u Parizu pobijedio hrvatskog igrača Marina Čilića sa 3:6, 6:4, 6:2, 6:2.

Norveški igrač je do svog prvog grend slem finala i pobjede nad 23. igračem svijeta došao za dva sata i 55 minuta.

Čilić je sa dva brejka riješio prvi set u svoju korist. Drugi set pripao je 23-godišnjem norveškom igraču, nakon što je napravio brejk u trećem gemu.

Rud u narednom setu pravi brejkove u prvom i trećem gemu, a u osmom gemu na svoj servis koristi treću set loptu.

Treći set bio je prekinut na nekoliko minuta, pošto se za mrežu vezala djevojka, aktivistkinja u borbi protiv klimatskih promjena.

I u nastavku Rud je zadržao dobru igru i sa dva brejka riješio je pitanje pobjednika.

Protivnik u nedjeljnom finalu na pariskom grend slemu mu je peti teniser svijeta Rafael Nadal.

Španac je ranije danas izborio finale, nakon što mu je zbog povrede zgloba meč predao treći igrač na ATP listi Aleksander Zverev.

Nadal se u finalu bori za 22. grend slem titulu i 14. na pariskoj šljaci. Rud je postao prvi Norvežanin finalista grend slema u singl konkurenciji.