Danka sezonu na travi počela porazom u Istburnu

Poljakinja Magda Linet sjajnim servisom onemogućila Danki Kovinić da dođe do brejk šanse

2289 pregleda 1 komentar(a)

Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić poražena je u prvom meču na travi u ovoj sezoni. U Istburnu je u dva seta od 27-godišnje Novljanke bila bolja Poljakinja Magda Linet (7:6, 6:1).

U prvom setu nije bilo prilika za brejk, Kovinić je igrala odlično a tri godine starija i 22 pozicije bolje rangirana Poljakinja je fantastično servirala.

U taj-breku je Kovinić izgubila prva dva svoja servisa i nije bilo povratka.

U drugom setu Kovinić je izgubila svoj drugi srvis, Poljakinaj koja je igrala već dva turnira na travi je iskusno privela meč kraju ne dozvolivši nijednui brejk priliku.

Linet sada u međusobnim susretima vodi protiv Kovinić sa 3:1, a najbolniji poraz nanijela joj je na US openu 2020, u taj-breku trećeg seta za prolazak u treći krug.