Kraj za Medvedeva i oproštaj od titule: Kirjos u četvrtfinalu US opena

Australijanac slavio poslije četiri seta - 7:6, 3:6, 6:3, 6:2

8798 pregleda 1 komentar(a)

Prvi teniser svijeta Danil Medvedev eliminisan je u osmini finala US opena!

Nakon četiri seta i tri sata igre Medvedeva je pobijedio Nik Kirjos - 3:1 (7:6, 3:6, 6:3, 6:2).

Kirjos je ostvario najbolji rezultat u karijeri u Njujorku i u četvrtfinalu će igrati sa Karenom Hačanovim koji je pobijedio Pabla Karenja Bustu 3:2.

Odličan prvi set odigran je na "Artur Eš" stadionu. Kirjos je u šestom gemu stigao do brejka, poveo 4:2, ali je već u narednom gemu ispustio brejk prednosti. Potom je set otišao u taj-brejk u kojem Medvedev nije iskoristio tri set lopte, Australijanac jeste svoju četvrtu, pa je poveo 1:0.

U drugom setu je Medvedev poveo 2:0, potom napravio još jedan brejk za 5:1 i lako stigao do izjednačenja.

Jedini brejk u trećem setu dogodio se u četvrtom gemu. Kirjos je poveo 4:1 i sačuvao stečenu prednost za novo vođstvo.

U četvrtom setu je sve bilo mnogo lakše za Kirjosa, koji je napravio dva brejka i plasirao se u četvrtfinale, dok se Medvedev oprostio od titule.