Eliminisan bivši šampion: Kraj za Čilića, Alkaras u četvrtfinalu US opena

Alkaras nakon pet setova eliminisao Marina Čilića 3:2 (6:4, 3:6, 6:4, 4:6, 6:3)

6208 pregleda 3 komentar(a)

US open dobija novog šampiona!

Danil Medvedev se porazom od Nika Kirjosa oprostio od titule, Frensis Tijafo je iznenadio Rafaela Nadala, a učešće na u Njujorku završio je i šampion iz 2014. godine Marin Čilić.

Čilić je nakon maratonskog meča i pet setova izgubio od Karlosa Alkarasa - 3:2 (6:4, 3:6, 6:4, 4:6, 6:3).

U četvrtfinalu turnira sada su ostali teniseri koji nikada nisu osvajali US open, a Alkaras će u četvrtfinalu igrati protiv Janika Sinera.

Čilić je dobro počeo meč, poveo 2:0, a onda je Alkaras vezao četiri gema i osvojio prvi set.

Alkaras je prvi stigao do brejka u drugom setu, poveo 1:0, ali je Čilić odmah uzvratio, sa dva brejka stigao do 3:1 i izjednačenja u setovima.

Treći set riješen je u desetom gemu na servisu Čilića, kada je španski teniser imao tri brejk, odnosno set lopte. Dvije nije iskoristio, jeste treću za novo vođstvo.

U četvrtom setu su oba tenisera imala mnogo brejk šansi, a jednu je iskoristio Čilić. Poveo je 5:4, servirao za izjednačenje u setovima, a onda je Alkaras ispustio dvije brejk lopte, pa je pobjednika odlučio peti set.

U petom setu je Čilić prvi stigao do brejka, poveo 1:0, ali je Alkaras uspio da se vrati, veže četiri gema i na kraju se plasira u četvrtfinale.