Đoković rutinski do finala u Izraelu

Đoković u dva seta slavio nad Rusom Safiulinom, u finalu protiv boljeg iz duela Čilić - Lestjen

3325 pregleda 2 komentar(a)
Neobično je vidjeti Đokovića na turniru serije 250, Foto: REUTERS

Prethodnih godina, ako se izuzme Srbija open, Novaka Đokovića publika nije mogla gledati na turnirima iz serije 250.

Ipak, brisanje bodova za pobjedu na Vimbldonu, nedozvoljena učešća na Australijan openu i US openu, primorala su srpskog tenisera da igra gdje može.

Tražio je pozivnicu za turnir u Tel Avivu, i stigao do finala.

Đoković je protiv 104. igrača iz Rusije, 25-godišnjeg Romana Safiulina slavio u dva seta (6:1, 7:6).

U prvom je Rus bio izuzetno nervozan, samo dva vinera uz 10 neiznuđenih grešaka ali je u drugom pružio jak otpor.

Đoković je ipak iskoristio jedinu brejk šansu u devetom gemu, ali je Ruis vratio brejk i odveo set u taj - brek.

Đoković nije dozvoplio iznenađenje slavio sa 7:3 u taj-breku.

Safiulin je u drugom setu imao 20 vinera uz 18 neiznuđenih, imao i tri brejk lopte, jednu iskoristio.

Safiulin je polufinalem ponovio najbolji rezultat karijere, jer je i u Marseju ove sezone igrao u polufinalu i od ponedjkeljka će izjednačiti najbolji lični rejting - 91. mjesto.

Sa druge strane, Đoković čeka rivala u finalu za koje će da se bore Hrvat Marin Čilić i Francuz Konstan Lestjen.

Tel Aviv open se igra za nagradni fond od 950 hilajda eura.