Kovinić poslije velike borbe stigla među osam najboljih u Čileu

Crnogorska teniserka savladala Japanku Juki Naito - 2:1

3969 pregleda 10 komentar(a)

Crnogorska teniserka Danka Kovinić plasirala se u čevrtfinale turnira u čileanskoj Kolini.

Kovinić je sinoć u uzbudljivom meču osmine finala pobijedila Japanku Juki Naito 2:1 (6:1, 6:7, 6:4).

Ništa nije nagovještavalo uzbudljiv rasplet u Čileu. Danka je povela 5:0, ubjedljivo osvojila prvi set, a onda i u drugom, uz brejk prednosti, povela 2:1.

Tada je Naito reagovala, odmah vratila brejk (2:2) i krenula su uzbuđenja. Kovinić ponovo dolazi do brejka za vođstvo 4:3, Naito opet ekspresno reaguje (4:4), a onda Danka dobija veliku šansu. U 11. gemu crnogorska teniserka je napravila treći brejk u drugom setu, a potom servirala i za pobjedu. Uporna Japanka nije odustajala, treći put je uspjela da se vrati nakon brejka zaostatka, a onda je u taj-brejku stigla do izjednačenja u setovima.

Drame je bilo i u završnici odlučujućeg seta. U petom gemu Kovinić je spasila brejk loptu, ali je u sedmom Naito ipak oduzela servis protivnici i povela 4:3. Japanka je imala veliku šansu da riješi meč, ali je Danka vezala tri gema, preokrenula i plasirala se u narednu rundu.

Kovinić će u četvrtfinalu igrati sa Ruskinjom Dijanom Šnajder.