Đoković savladao upornog Karbaljesa Baenu i krenuo u pohod ka 10. tituli u Melburnu

Đoković - Karbaljes Baena 6:3, 6:4, 6:0

18445 pregleda 25 komentar(a)
Đoković, Foto: Reuters

Poslije godinu dana pauze, izazvane deportacijom jer nije bio vakcinisan, Novak Đoković se vratio na Australijan open i nastavio tamo gdje je stao 2021. godine.

Srpski teniser je u prvom kolu turnira u Melburnu nakon tri seta savladao upornog Španca Karbaljesa Baenu 6:3, 6:4, 6:0.

Đoković je posljednji meč u Melburnu izgubio 2018. godine kada ga je u četvrtoj rundi porazio teniser iz Južne Koreje Čung Hjon. Potom je osvojio titule 2019, 2020. i 2021, a prošle godine nije dobio šansu da odbrani trofej. Ovog januara se vratio u Australiju, osvojio turnir u Adelejdu, danas savladao Španca i krenuo u pohod ka 10. tituli u Melburnu, odnosno 22. grend slemu.

Istina, imao je peti teniser svijeta danas poteškoća da slomi otpor upornog Španca. Karbaljes-Baena je u prva dva seta igrao tenis života i u petom gemu stigao do tri brejk lopte. Šanse nije iskoristio, pa ga je Đoković kaznio u narednom gemu i poveo 4:2, što mu je bilo dovoljno da povede u setovima.

I na ovom meču srpski teniser se malo raspravljao sa ljudima iz svoje lože, u pojedinim trenucima kao da nije mogao da vjeruje da Španac igra dobar meč...

Drugi set počeo je brejk loptom za Đokovića, koju devetostruki osvajač Australijan opena nije iskoristio. Ali jeste onu u sedmom gemu, pa je ubrzo poveo 2:0 u setovima.

Treći set je bio jednosmjerna ulica. Španac više nije imao snage, Đoković je osvojio 15 poena zaredom, poveo 4:0 uz dva brejka i lagano priveo meč kraju.