Ribakina eliminisala Igu Sfjontek, Ostapenko bolja od Gof

Ribakina slavila 6:4, 6:4, Ostapenko do pobjede stigla rezultatom 7:5, 6:3

8503 pregleda 0 komentar(a)
Ribakina, Foto: Reuters

Veliko iznenađenje u ženskom dijelu Australijan opena - prva teniserka svijeta Iga Sfjontek izgubila je u osmini finala od Elene Ribakine 6:4, 6:4.

Odličan meč odigrala je Ribakina, odlično je i servirala, dok poljska teniserka nije mogla da pronađe ritam, pa je na kraju eliminisana.

Ribakina je u prvom setu povela 2:0, Sfjontek preokrenula na 3:2, ali je u sedmom gemu 25. teniserka na WTA listi ponovo stigla do brejka, a onda i do prvog seta.

U drugom setu je Sfjontek prva stigla do brejka i vođstva - 3:0. Potom je uslijedila serija Ribakine, koja je izjednačila (3:3), u devetom gemu realizovala treću brejk loptu, a onda stigla do velike pobjede.

Ribakina će u narednom kolu igrati sa Jelenom Ostapenko, koja je bila bolja od Koko Gof - 7:5, 6:3.

Na tom meču je Gof prva stigla do brejka i vođstva 2:1, ali je već u narednom gemu Ostapenko uzvratila i izjednačila.

Potom je bilo mirno do 12. gema kada je Ostapenko ponovo osvojila brejk, samim tim i set.

Drugi set je odlučen u osmom gemu kada je Ostapenko ponovo oduzela servis protivnici i stigla do velike pobjede.